Resimlere Tıklayarak Kitap Satın Alabilirsiniz

Reklam Görüntülerine Tıklayarak Kitap Siparişi Verebilirsiniz

YAZARLAR

Uyarı! Yapmış olduğunuz yorumlar incelendikten sonra onaylanacaktır onaylandıktan sonra gözükecektir


NURETTİN TOPÇU VE İRADE DAVASI ESERİ ÇIKTI!

Doç. Dr. Muhammed Caner Ilgaroğlu "Nurettin Topçu ve İrade Davası" adlı eserin ikinci baskısı, Çıra Yayınları tarafından yayınlandı.

Bu çalışma, var olmanın, kesrette tevhidi; fenada sonsuzluğu hedefleyen çok boyutlu, tarihsel bir irade hareketi olduğunu düşünen ve bu düşüncesini bizzat yaşayan ahlak abidesi bir düşünürü anlatmaktadır. Nurettin Topçu, insanın, aynı kökten neşet eden ilim ve ahlak zemininden hareketle neyi niçin ve nasıl sevdiğinin farkına varıp bu sevginin omuzlarına yüklediği sorumluluğun derdine düştüğü takdirde ancak gerçek manada var olabileceğini yaşayarak göstermiş bir irade insanıdır.

İnsani manada var olmanın en temel şartlarından ikisi; bilgiyle desteklenmiş iradi bir sevgiye sahip olmak ve bu iradi sevgiye dayalı şuurlu bir üretim faaliyetinde bulunmaktır. Bu nedenle biz de elinizdeki bu çalışmayla ahlaki birey ve bu bireylerden müteşekkil bir toplum idealine sahip bir filozof olan Nurettin Topçu'nun düşünce dünyasının temel kavramı olan "irade"nin mahiyetini ortaya koymayı, onun dünya görüşünü, hedefini, ideallerini ve bu uğurda çektiği çileleri dile getirebilmeyi hedefledik.


 


Haber Kaynak : Haber Duruş Haber Merkezi


HABERLER