YAZARLAR

Uyarı! Yapmış olduğunuz yorumlar incelendikten sonra onaylanacaktır onaylandıktan sonra gözükecektir


14 KÖY KURTARILDI.. TEL ABYAD'DA , RASULAYN'DA 4 KİLOMETRE İÇERİ GİRİLDİ

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay da “Tel Abyad’da 8, Rasulayn’da 4 kilometre içeri girdik.” dedi.

Barış Pınarı Harekatı kapsamında, Fırat Nehri’nin doğusunda yer alan Tel Abyad’ın güneydoğusundaki Halave köyü, YPG/PKK’lı teröristlerden arındırıldı. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay da “Tel Abyad’da 8, Rasulayn’da 4 kilometre içeri girdik.” dedi.

Türkiye’nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzur getirmek amacıyla Türk Silahlı Kuvvetlerince (TSK), Suriye’nin kuzeyinde YPG/PKK ve DEAŞ terör örgütlerine karşı başlatılan ve Suriye Milli Ordusu (SMO) tarafından desteklenen Barış Pınarı Harekatı devam ediyor.

Suriye-Türkiye sınırındaki Tel Abyad ilçesinin güneydoğusundaki Halave köyü, harekat kapsamında teröristlerden kurtarıldı. Gün içinde Rasulayn ilçesinin batısındaki Asfar Neccar ve Tel Halef köyleri de YPG/PKK’lı teröristlerden arındırılmıştı. Tel Abyad’daki El Yabse, Tel Fander, Müşeyrfe, Dedat, Bir Aşık, Hamidiye, Berzan, Cüdeyde ve Gısas ile Rasulayn’daki Kişto ve Aşağı Kişto köyleri de dün, YPG/PKK’lı teröristlerden temizlenmişti.

Böylece harekatın üçüncü gününde, YPG/PKK işgalinden kurtarılan köy sayısı 14 oldu. SMO, köylerde güvenlik tedbirleri alıyor ve arama tarama faaliyeti yürütüyor.

SMO’dan alınan bilgiye göre, YPG/PKK ile girilen şiddetli çatışmalarda biri Tel Abyad, diğeri de Rasulayn’da olmak üzere 2 asker şehit oldu, 9’u yaralandı. Dün de SMO’dan 4 asker şehit düşmüş, 3’ü yaralanmıştı.

Haber Kaynak : Ocak Medya


HABERLER